This post is also available in: English (angol)
Legnehezebb, ha nem eszünk szénhidrátot, hogy mivel helyettesítsük például a panírt. Már régebben láttam ezt a lehetőséget, de ritkán készítek paníros ételeket. Többnyire, ha megkívánjuk a hagymakarikákat. Én nagyon szeretem a sült hagyma édeskés ízét, bár nyersen is nagyon szeretem. Csak azért nem eszem nyersen, hogy megkíméljem embertársaimat. De ahogyan Hippolit a lakájban mondják, – hagymát eszem, hagymával, típusú ember lennék én is.
A menet ugyan az, mint a hagyományos panírozásnál, csak liszt helyett, kókuszlisztet és szemlemorzsa helyett pedig kókuszreszeléket használunk. Elsőre furcsa lehet, de a végeredmény önmagáért beszél. Finom lesz. Elsőnek én csirkemellet paníroztam így, és megdöbbentem mennyire finom. Én is azt vártam, majd kókuszos íz lesz előtérben, de nagyon jól összeillik hússal és zöldségekkel is. Bátran próbáld ki te is.
Most nem írok, mennyiséget csak felsorolom mire lesz szükségünk.
Hozzávalók:
- 2 db nagyon nagy hagymafej
- Só, bors
- Tojás
- Kókuszliszt
- Kókuszreszelék
- Kókuszzsír
- Víz
Elkészítése:
A hagymákat kb. 1 cm-es vastagságura felszeleteljük. A nagyobb karikákat fogjuk panírozni, a kisebbeket ellehet majd használni máskor. Előkészítünk mély tányérokba mindent. Én a nagyobbra reszelt kókuszreszeléket szeretem használni, de ez egyéni ízlés és, hogy éppen milyet lehet venni a boltba.
Egy mély tálba vizet készítek. Ez egy trükk, mert a hagymakarikákra nem ragad csak úgy rá a liszt. Szóval elsőnek beleteszem a hagymakarikákat a vízbe, majd a lisztbe, tojásba, a tojásba teszem a sót és a borsot, és mehetnek is a reszelékbe. Nem nagydolog, csak pepecselős.
Kókuszolajban pedig kisütöm őket. Egy újabb tipp, hogy ebben az esetben lehet az olaj jó meleg mindig, mert ha lassúbb lángon sütjük, akkor a hagyma olyan löttyedt lesz. Nem kell félni, megég a panír, mert nem kell sok időt sütni és ez pont elég idő a hagymának, hogy még roppanós maradjon.
Jó étvágyat kívánok!
This post is also available in: English (angol)