Tojás böjti, sült fahéjaskrém!

Az angolok custardnak hívják ezt a desszertet, ez a variáció tökéletesen belefér a tojás böjtbe, de ugyan ezen a vonalon, ha tovább megyünk és mandulalisztet is keverünk bele, akkor egy nagyon finom desszertet fogunk kapni.

Nem azt mondom, hogy ebben a formában, amiben most készítjük el, nem finom, mert az.

Hozzávalók:

  • 4 db. tojás
  • csipet só
  • édesitő + a tetejére 2 kk.
  • cukormentes vanília
  • ¼ kk fahéj + a tetejére
  • 2 bögre bármilyen tej
  • ½ bögre tejszín
  • Kevés vaj a forma kikenéséhez

Elkészítése:

A sütőt 170 fokra előmelegítjük.

Előveszük azt a formát, amiben sütni fogjuk és jól kivajazzuk.

Minden hozzávalót egy turmixgépbe tesszük, jól összekeverjük és beleöntjük a tálkákba.

Összekeverjük az extra 2 kk. édesítőt a fahéjjal, ez lehet ízlés szerinti mennyiség, én fél kiskanálnyiit kevertem bele. Ezzel fogjuk megszórni a tetejét amikor már majdnem elkészült.

2 adag desszert lesz ebből a mennyiségből.

Szükségünk van egy nagyobb sütőtálra is, ebbe beletesszük a kistálakat.

Forralunk vizet és felöntjük, hogy a tálak közepéig érjen a víz.  

Így tesszük be a sütőbe sülni 30 percig. Az utolsó 2-3 percben, megszórjuk a fahéjas cukrunkkal a tetejét, és így sütjük tovább a maradék párpercben.

Kiveszük a sütőből és hagyjuk teljesen kihűlni a vízben.

Jó étvágyat kívánok hozzá.

42 Shares:
7 comments
  1. Szia Kati, milyen meleg a sütő, és ha mandulalisztet is teszek bele, mennyit??
    kösziii
    Adrienn

      1. Biztosan, mert imádom a spanyol pudingot is, hasonló lehet ez is, de nem írtad mennyi a mandulaliszt amit bele mehet 🙂

    1. Szia Kati, megcsináltam, mandulaliszt nélkül de nekem egy kissé tojásízű lett, lehet tovább készítettem, vagy alacsonyabb hőfokon kell? Ma újból megpróbálom 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Talán ez is Érdekelhet
Olvass Tovább

Csokis jégkrém.

Imádom a jégkrémet. A legnehezebb nekem az volt, hogy nem ehetek jégkrémet. Hiába van sok féle, egy sincs…
Olvass Tovább

Keto Gnocchi!

Amikor még a régi lisztes étkezésünk volt, imádtam a gnocchit. Nagyon sokat ettünk, a lányom sokat is emlegette,…